NOVO VRIJEME APFEL UTRPALO ALUMNUSU 10 GOLOVA

Zagreb, studenska dvorana Martinovka, gledatelja 50

MNK ALUMNUS ZAGREB- MNK NOVO VRIJEME APFEL 3:10  (1:5)
strijelci: Musinov (3), Osredkar (3), Hozjan, Dudu, Andrijašević, Bajrušović

NOVO VRIJEME: Bašković, Hozjan, Osredkar, Dudu, Musinov, Bajrušović, Nižetić, Horvath, Pašalić, Perković

Novo Vrijeme Apfel u 18.kolu gostovalo je kod Alumnusa i ostvarili su zasluženu visoku pobjedu. I Bez kapetana Vukovića i Kazazića Apfelovci su bili favoriti u ovom susretu, što su pokazali već u prvoj minuti i dominacijom tokom cijele utakmice.  Minutu nakon  što se s krenulo s centra, Dudu je zabio na asistenciju Osredkara; za slavlje oko 20 makarskih navijača. Domaćin je izjednačio rezultat nakon greške Andrijaševića na centru. Musinov je povisio na 2:1,  nekoliko minuta poslije Dudu je napravio dar -mar u kaznenom prostoru Alumnusa, gdje ga domaći igrač ruši , a današnji kapetan Apfelovaca Osredkar je bio siguran iz penala. Domaćin je grubom igrom u 18 minuti napravio 6. akumulirani prekršaj, kojeg je Musinov pretvorio u vodstvo od 4:1. Do kraja prvog dijela, Osredkar je postigao svoj drugi gol za 5:1. Za napomenuti je da su na Dudu i Hozjanu napravljena većina akumuliranih prekršaja. Nisu prošle ni 3 minute drugog dijela, a Alumnus je nastavio s agresivnom igrom, a opet je najviše ispaštao Dudu. Tako je  Alumnus imao već 4, dok Novo Vrijeme 2 akumulirana prekršaja. Andrijašević u 24 minuti zabija za 1:6. Na igraču golmanu Alumnusa,  Duje Bajrušović zabija za 1:7. Nakon pokušaja Dudua, golman domaćih odbija do Musinova koji postiže hat-trick za 1:8 u 27. minuti. Domaćini preko Pajalića smanjuju na 2:8. Igor Osredkar postiže hat-trick za visokih 2:9, nakon čega  u 36. minuti  Alumnus preko Pintara smanjuje na 3:9. Neumornog Dudua opet ruše  u kaznenom prostoru, a  Nejc iz penala zakucava za konačnih 10:3. Sve u svemu zaslužena pobjeda Apfelovaca protiv dosta grube ekipe Alumnusa, koja fizički nije mogla parirati Makaranima, pa su neki prekršaji bili na rubu sportskog ponašanja, a najviše je istrpio Dudu.Mogla je i prednost Makarana biti i veća. Na tribinama među malobrojnom publikom vidili smo i trenera Nacionala Kujtima Morinu. Novo Vrijeme Apfel je u sljedećem kolu slobodan, i tek za mjesec dana opet gostuje u Zagrebu i to protiv Uspinjače.